„Vaizdo kameros vagių negaudo, o kažkas jas turi stebėti…“
Nuolat saugos rinkos naujienas stebintis kolega Mindaugas Petrikas dalinasi savo darbine patirtimi ir šeimos tradicijomis, švenčiant vieną iš gražiausių vasaros švenčių – Mindaugines.
Mindaugai, trumpai papasakokite apie save.
Esu šilutiškis. Auginu du 6-erių ir 7-erių metų vaikus – dukrą ir sūnų, turiu nuostabią žmoną. Dirbu techniku, mano darbo vieta tiek Šilutė, tiek Klaipėda, tiek Palanga, tiek Tauragė, tiek Šilalė.
Techniku dirbu jau virš 16 metų. Daug mokausi, daug skaitau, stengiuosi viską gerai išmanyti apie sistemas. Savo karjerą pradėjau saugos tarnyboje „Argus”, čia dirbu ir šiuo metu.
Ar pasikeitė kaip nors paslaugų pirkėjai per tuos 15 darbo metų? Ar šiais laikais jie linkę daugiau investuoti į naujas apsaugos priemones?
Klientai yra nepasikeitę. Kaip ir seniau, taip ir dabar jie iš pradžių taupo, kai yra diegiama nauja apsaugos sistema, nesvarbu kokia, ar gaisro ar apsaugos. Tačiau vėliau jiems tenka mokėti dvigubai, kad apsauga pateisintų jų turimus lūkesčius. Kai pirmą kartą žmonės renkasi apsaugos sistemą, jie domisi kuo pigesniu variantu, tačiau vėliau, kai susiduria su problema, pamato, kad reikia daug daugiau investuoti, nei būtų reikėję iš karto.
Papasakokite, ar Jums dažnai tenka konsultuoti, patarti Klientams?
Taip, aš dažnai patariu ir siūlau žmonėms variantus iš savo patirties, kurios esu nemažai sukaupęs. Atkreipiu dėmesį į apsaugos sistemų silpnąsias ir stipriąsias vietas, paaiškinu, ko Klientui iš tiesų reikia labiau, nei jis įsivaizduoja. Būna atvejų, kai nori 4-ių vaizdo kamerų, tačiau kai paklausiu, ką jis nori stebėti su jų pagalba, nesulaukiu argumentuoto atsakymo. Visgi reikia nepamiršti, kad vaizdo kameros vagių negaudo, o kažkas tas vaizdo kameras turi stebėti – tik tada pasijaus saugumas. Jei kameros nebus ištisai stebimos, jau geriau – judesio daviklis. Todėl visada paaiškinu, kam reikalingas tam tikras apsaugos sistemos prietaisas, kaip jis veikia techniškai, kad žmogus pasirinktų jam tinkamiausią variantą, kuris pateisintų visus jo lūkesčius.
Ar visus 16 metų „Argus” saugos tarnyboje dirbote būtent techniku?
„Argus” tarnyboje aš dirbu su pertraukomis – tai padirbu, tai pereinu į kitą darbovietę, tai vėl sugrįžtu. Mano vadovai supranta, kad aš noriu ir mėgstu išbandyti save ir kituose įmonėse, tačiau draugiškai priima mane sugrįžtantį.
Minėjote, kad buvote pakeitęs darbovietę, tačiau vėliau vis tiek sugrįžote. Dėl kokios priežasties grįžtate į „Argus”?
„Argus” saugos tarnyboje yra geros sąlygos dirbti, man asmeniškai čia labai paprasta kalbėtis su vadovais, jie man suteikia galimybę dirbti gana lanksčiai ir daryti darbus taip, kaip man atrodo geriausia. Šioje bendrovėje man leidžiama tobulėti. Čia dirbu kaip namuose ir todėl visada norisi sugrįžti.
Ar rekomenduotumėte savo pažįstamiems ateiti dirbti į Saugos tarnybą „Argus”?
Taip, esu rekomendavęs keliems savo pažįstamiems ir šiuo metu čia dirba du mano mokiniai.
Jūsų labai gražus lietuviškas vardas – Mindaugas. Ar švenčiate savo vardo dieną, kuri minima liepos 6-tą dieną?
Savo šeimoje labai švenčiame Mindaugines. Mano 7-erių metų sūnus taip pat yra vardu Mindaugas, tai pas mus liepos 6-ta diena yra labai didelė šventė. Šia proga atvažiuoja seneliai, giminės, draugai į mūsų sodą. Pakeliame vėliavą ir paminime šią gražią dieną. O ir šventės data sutampa su gražiausiu metų oru.
Ar turite kokį mėgstamiausią savo patiekalą, kuriuo vaišinate artimuosius Mindauginių proga?
Žinoma, mano firminis patiekalas yra būtinybė. Kiekvienais metais raugiu naminę girą ir ypatingai gaminu šašlykus. Jų paslaptis yra tokia, kad visus norimus priedus reikia suplakti į vientisą masę (svogūnai, česnakai, prieskoniai), ją pakaitinti ir uždėti ant mėsos. Svarbu nepamiršti druską suberti tik prieš pat kepimą. Galbūt skambės keistai, tačiau kitas slaptas mano šašlykų ingredientas – šaukštelis cukraus į marinatą.
Ko palinkėtumėte kitiems Mindaugams argiečiams?
Palinkėčiau linksmai atšvęsti Mindaugines ir kad kiekviena vardo dienos šventė atneštų jiems šypsenų.
O ko norėtumėte palinkėti savo kolegoms?
Norėčiau palinkėti mažiau ieškoti problemų, o daugiau patiems jas spręsti.