IV Klaipėdos šviesų festivalis

IV Klaipėdos šviesų festivalis

LT

 
Senamiesčio katinas
džentelmeno veidu

 

Ši istorija – apie katiną, kuris jau ketvirtą kartą grįžo po savo ąžuolu Kalvių g. skvere Klaipėdoje. Šioje vietoje yra katino skultūra, kuriai Šviesų festivalio metu yra sukuriama teminė šviesos instaliacija. 

 

Bevaikštinėdamas vienas katinas džentelmeno veidu apsilankė daugelyje istorinių vietovių. 

Valstybės 100-mečio proga katinas nori pasidalinti savo atsiminimais su visais uostamiesčio gyventojais ir svečiais. 1918-ųjų vasario 16-ąją jis užsuko pasišildyti į nedidelės sodybėlės unikalų pastatą – senąjį numą su atviru ugniakuru viduje ir ūkinėmis patalpėlėmis po vienu stogu. Tą įsimintiną dieną katinėlį ir priglaudė, ir šiltu pieneliu pamaitino.

Kadaise senasis numas buvo naudojamas kaip gyvenamosios patalpos, o nuo XIX a. – tik kaip ūkinis pastatas.

 

Vieni pasakoja, jog katino istorija yra tikra ir kad prieš daugelį metų senamiestyje iš tikrųjų gyveno katinas, kurį visi gyventojai mylėjo, maitindavo, glostinėdavo. Jis buvo labai senas ir labai mandagus, o jo tikrieji namai - visas Klaipėdos senamiestis.

Deja, ne visi mylėjo katiną. Po vandalų siautėjimo 1980 metais sukurtą skulptūrą reikėjo atstatyti du kartus, dar vėliau katinas iš viso pradingo. 2006 metų vasarą, Klaipėdos miesto gimtadienio proga, katinas vėl sugrįžo į savo vietą skvere Kalvių gatvėje.

Šiuo metu katino saugumu rūpinasi saugos tarnyba „Argus“ ir ragina visus gyventojus mylėti senamiesčio puošmeną ir ją saugoti kartu!

 

Klaipėdos senamiesčio traukos objektą - granitinę skulptūrą - sukūrė dailininkas Regimantas Midvikis.

„Katinas yra katinas – vaikšto, išeina ir grįžta, kada nori. Anuomet „Senamiesčio katinas“ turėjo slaptų galių. Ar jų neprarado beklajodamas, netruksite įsitikinti patys.“  -Skulptorius R. Midvikis

Turite klausimų?

Susisiekite su mumis!

LT
Menu

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.